Budżet domowy w tydzień
Nauczę Cię planować i prowadzić budżet domowy - krok po kroku
Poniżej znajdziesz komplet informacji o kursie "Budżet domowy w tydzień". Aktualnie dostępny jest on wyłącznie w ramach sprzedaży mojej książki "Finansowy ninja" (w wariancie PAKIET+KURS).
Czy jesteście gotowi, by zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe?
Czy jesteście zmęczeni tym, że nie wiecie, gdzie rozchodzą się Wasze pieniądze? Czy frustruje Was, że wydajecie tyle ile zarabiacie? Czy czujecie się zagrożeni wiedząc, że nie macie wystarczających oszczędności na “wszelki wypadek” - o godnej emeryturze nie wspominając? Większość z nas ma takie dylematy.
Każdy moment jest dobry, aby poważnie wziąć się za swoje finanse. Nauka prowadzenia budżetu domowego jest jednym z pierwszych i najważniejszych kroków.
Spójrzmy prawdzie w oczy: skąd niby mielibyśmy wiedzieć, jak dbać o własne finanse? Czy w szkole uczyli nas jak tworzyć budżet domowy? Czy na studiach tłumaczyli nam złożone produkty bankowe i ubezpieczeniowe? Czy ktoś tłumaczył i przestrzegał, jak nie wpaść w problemy finansowe?
Efekty wszyscy widzimy. Ponad połowa Polaków nie ma żadnych oszczędności. Pomimo, że czujemy potrzebę zmiany tej sytuacji, to mało kto jest w stanie przekonać się do systematyczności. Jeśli Cię to frustruje - to dobrze. To znaczy, że chcesz coś zmienić. Ale samo wkurzanie się nie wystarczy. Musisz chcieć działać w kierunku poprawienia stanu swoich finansów.
UWAGA: Powyższy rysunek to jedynie wizualizacja. Cały kurs dostarczany jest online w formie elektronicznej (filmy, materiały instruktażowe, ćwiczenia). Nie wysyłam żadnych nośników.
“Budżet domowy w tydzień”, to internetowy kurs, który pomoże Ci zbudować fundament bezpieczeństwa finansowego i spowoduje, że stworzysz swój własny budżet domowy i wykształcisz w sobie nawyk spisywania i kontrolowania wydatków.
Ten kurs poprowadzi Cię za rękę, krok po kroku i nauczy Cię wszystkiego co trzeba wiedzieć o budżecie domowym i pokaże, jak kontrolować finanse minimalnym nakładem pracy. Pomoże także przygotowywać się na większe nieregularne wydatki. Pozwoli także stworzyć plan systematycznego oszczędzania i pokaże jak stopniowo budować finansową poduszkę bezpieczeństwa.
Gdy zostaniesz uczestnikiem kursu, to uzyskasz dostęp do sześciu lekcji wideo, szablonów dokumentów Excel oraz PDF, dodatkowych materiałów oraz odpowiednio przygotowanych ćwiczeń, które pomogą Ci zapanować nad domowym budżetem.
Zainteresowani? No to zachęcam do dalszego czytania…
Jak zbudowałem społeczność 250 000 Czytelników
Cześć! Nazywam się Michał Szafrański i prowadzę blog JakOszczedzacPieniadze.pl, który czytany jest już przez 200-250 tys. osób miesięcznie. Co roku odwiedza go ponad 2 miliony osób.
Nie mam finansowego wykształcenia i nigdy nie pracowałem w branży finansowej. A mimo to mój blog uznawany jest za wiarygodne źródło informacji o finansach osobistych. Czytelnicy, tradycyjne media, a także jurorzy branżowych konkursów doceniają praktyczny i edukacyjny charakter mojego bloga.
W 2014 roku wyróżniony on został tytułami “Najbardziej Inspirującego Bloga 2013 roku”, zdobył także Główne Wyróżnienie w konkursie “Blog Roku 2013”, a także II miejsce w konkursie na “Ekonomiczny Blog Roku 2014” organizowanym przez portal Money.pl.
W latach 2014 i 2015 zdobyłem także dwie prestiżowe nagrody Blog Forum Award dla Społecznie Odpowiedzialnego Blogera oraz Wpływowego blogera. W 2016 r. znowu zdobyłem nagrodę dla Wpływowego blogera. A to nie koniec wyróżnień...
Mój blog zdobył tak dużą popularność przede wszystkim dzięki przydatnym artykułom, które pozwalają jego Czytelnikom podnosić swoją świadomość finansową, mądrze oszczędzać oraz polepszać stan swoich portfeli, a tym samym zwiększać poczucie bezpieczeństwa.
Niestety dla większości z nas spisywanie wydatków i tworzenie budżetu domowego to koszmar. Nie wiemy od czego zacząć, nie wiemy jak to robić, nie wiemy jak przygotowywać się na ponoszenie nieregularnych wydatków - np. kosztów wakacji, ubezpieczeń czy zakupu nowego telefonu. Nie wiemy jak kategoryzować wydatki i uważamy, że ich spisywanie to nudne i czasochłonne zajęcie. To wszystko wymówki, które pokonacie aktywnie uczestnicząc w kursie “Budżet domowy w tydzień”
Przez te kilkanaście lat udało mi się wypracować proste zasady tworzenia domowego budżetu. One po prostu się sprawdzają i z powodzeniem stosowane są także przez Czytelników mojego bloga.
Dla kogo jest kurs “Budżet domowy w tydzień”
Kilka uwag dla jasności: większość informacji zawartych w tym kursie można znaleźć za darmo na moim blogu. Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla tych osób, które nie mają czasu i sił na wertowanie bloga, a nie radzą sobie ze stworzeniem osobistego budżetu i potrzebują poprowadzenia za rękę - krok po kroku.
Jeśli prowadzisz już swój budżet domowy lub potrafisz go opracować i wdrożyć samodzielnie na podstawie informacji dostępnych na blogu - to nie kupuj tego kursu!
Nie jest to kurs o tym jak wychodzić z długów czy skąd znaleźć dodatkowe pieniądze na życie. Przedstawia on jednak receptę jak kontrolować własne wydatki i świadomie gospodarować pieniędzmi. Nie zmuszę Was do spisywania i systematyczności, ale pokażę jak to robić w przemyślany i uporządkowany sposób.
Jeśli chcesz więc przejąć kontrolę nad swoimi pieniędzmi, dowiedzieć się jak systematycznie monitorować czy Twoja sytuacja finansowa się poprawia czy pogarsza i dzięki temu zwiększyć swoje bezpieczeństwo finansowe, to zapraszam Cię do udziału w kursie “Budżet domowy w tydzień”.
W kursie “Budżet domowy w tydzień” zawarłem esencję mojej wiedzy i jednocześnie podałem ją w taki sposób, by była łatwa do przyswojenia w jak najkrótszym czasie. Proces, przez który przeprowadzam, pozwala pokonać wszystkie wymienione wcześniej obiekcje i wymówki.
Kurs składa się z 6 lekcji wideo, ćwiczeń na każdy dzień oraz dodatkowych materiałów i szablonów dokumentów, np. arkusza kalkulacyjnego, który ułatwi Wam prowadzenie budżetu.
Lekcje zaplanowane zostały na sześć dni, ale równie dobrze możesz przerabiać cały materiał w swoim własnym tempie. Potrzebujesz od 30 do 60 minut, by przejść przez każdą lekcję oraz wykonać przypisane do niej ćwiczenia.
Cały materiał kursowy jest nagrany w formie wideo, audio oraz dodatkowo dostarczony w formie spisanych transkryptów (jeśli nie lubisz oglądać wideo, to możesz przeczytać treść lekcji).
Na kurs składają się następujące lekcje:
Dzień 1: Motywacja finansowa
Tego dnia poszukamy Twojej motywacji finansowej do prowadzenia budżetu. Zastanowimy się co dotychczas powstrzymywało Cię przed tworzeniem budżetu. Podpowiem Ci, jak pokonać wymówki i radzić sobie z chwilowymi trudnościami.
Dzień 2: Spisywanie wydatków
Lekcja druga dotyczyć będzie spisywania wydatków. Wyjaśnię, jak to robić dobrze i jak się nie przepracowywać. Podpowiem, jak możesz wykształcić w sobie nawyk, który wejdzie Ci w krew. Objaśnię też czego nie robić.
Dzień 3: Idealny budżet
Tego dnia omówię, jak wygląda idealnie zbilansowany budżet. Pokażę także budżet domowy w przeciętnej polskiej rodzinie (według GUS). Wiedza ta pomoże nam zebrać wszystkie kategorie kosztów, które powinniśmy uwzględnić w Twoim budżecie.
Dzień 4: Tworzymy nasz budżet
Czwarta lekcja będzie najbardziej pracochłonna. To właśnie teraz stworzymy Twój budżet domowy. Poprowadzę Cię za rękę i pokażę jak krok po kroku wykonać to zadanie. Zabierze nam to trochę czasu, ale skończysz dzień ze swoim budżetem w ręku.
Dzień 5: System kopertowy
Piątego dnia przedstawię tzw. system kopertowy. To bardzo prosty sposób dbania o to, byśmy nie wydawali więcej pieniędzy niż założyliśmy w budżecie. Omówię jak kontrolować w ten sposób zarówno wydatki opłacane gotówką, jak i kartami.
Dzień 6: Analiza zebranych danych
W ostatnim – szóstym dniu – podpowiem, jak analizować zgromadzone paragony i zapiski dotyczące wydatków. Wytłumaczę też dlaczego jest to ważne dla kondycji Twojego budżetu i jak może służyć jego poprawie.
Otrzymujesz więcej niż tylko materiały
Nauka bez praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, nie jest wiele warta. Wiem też z doświadczenia, że bardzo trudno jest wytrwać w swoich postanowieniach, gdy nie mamy wsparcia. Nie każdy potrafi się samodzielnie motywować.
Dlatego w ramach kursu “Budżet domowy w tydzień” oprócz samych lekcji wideo oferuję dodatkowo:
- Ćwiczenia do każdej lekcji, których wykonywanie pozwoli Ci praktycznie przećwiczyć zbieranie paragonów, spisywanie wydatków, tworzenie budżetu oraz jego aktualizację i analizę.
- Możliwość zadawania pytań dotyczących danej lekcji w komentarzach pod każdą z lekcji.
- Możliwość dyskutowania z innymi uczestnikami kursu i wzajemnego wspierania się w tworzeniu budżetu domowego.
- Realny wpływ na kształt przyszłych materiałów dodatkowych do kursu.
- Nieograniczony w czasie dostęp do wszystkich materiałów kursu “Budżet domowy w tydzień” - tych, które dostępne są teraz i wszystkich, które udostępnione zostaną w przyszłości.
- Dwa materiały bonusowe opisane poniżej.
Wymagania techniczne
Do pełnego skorzystania z możliwości kursu potrzebujesz:
- Komputera z najnowszą wersją najpopularniejszych przeglądarek internetowych.
- Możliwości odtwarzania filmów z WWW (jeśli odtwarza Ci się wideo u góry tej strony, to jest OK).
- Możliwości przeglądania plików w formacie PDF.
- Optymalnie jeśli posiadasz aplikację Microft Excel w wersji 2010 lub nowszej
Nowość: wszystkie arkusze kalkulacyjne wchodzące w skład kursu przygotowałem także w wersji XLS dla starszych wersji Microsoft Excel, a także w wersji Google Docs pracującej bezpośrednio w przeglądarce.
Możesz także posłużyć się wydrukami szablonów w PDF lub skorzystać z bezpłatnej usługi Microsoft OneDrive (wewnątrz kursu znajduje się instrukcja rejestracji w tej usłudze).
Wszystkie szablony w kursie zostały zaktualizowane tak, aby łatwiej było Ci prowadzić budżet w 2020 roku.
Rozbudowana wersja budżetu (Bonus 1) przygotowana została dla Excela 2013 (i nowszych), ale dostępna jest także w formacie XLS (starsze Excele), ODS (Open Office) oraz Numbers dla Maca.
W jaki sposób dołączyć do kursu
Standardowo kurs dostępny był w cenie 197 zł brutto. Obecnie nie jest oferowany jako niezależny produkt.
Aktualne dostępny jest on wyłącznie jako element jednego z pakietów przy sprzedaży książki "Finansowy ninja". Zapraszam na tę stronę - http://finansowyninja.pl - po więcej szczegółów. Tam też można dokonać zakupu kursu wraz z książką w bardzo promocyjnej cenie.
De facto w cenie samego kursu otrzymujesz także bestseller "Finansowy ninja" - 544-stronicową książkę, która stanowi obszerny przewodnik po tematyce finansów osobistych (oszczędzanie, zarabianie, negocjowanie, optymalizacja podatkowa i inwestowania) - znacząco wykraczający poza tematykę budżetu domowego.
Kurs "Budżet domowy w tydzień" uczy prowadzenia budżetu domowego. Książka "Finansowy ninja" poszerza tę wiedzę podpowiadając, jak mieć więcej pieniędzy na realizację celów oraz co robić z nadwyżkami finansowymi.
Każdy uczestnik otrzymuje bonusy
Oprócz wszystkiego co opisałem powyżej, każdy uczestnik otrzyma ode mnie dwa materiały bonusowe:
Bonus 1: Szablon budżetu domowego
Poza prostym szablonem budżetu dołączonym do czwartej lekcji udostępniam każdemu kursantowi dużo bardziej rozbudowany szablon budżetu domowego w Excelu, Open Office oraz Numbers umożliwiający w jednym pliku planowanie budżetu domowego, spisywanie wydatków oraz bieżące analizowanie danych.
Bonus 2: Zestaw tapet na Twój komputer
Niektórym z Czytelników mojego bloga bardzo podobało się logo kursu „Budżet domowy w tydzień” i dlatego udostępniłem zestaw tapet w różnych rozmiarach. Mam nadzieję, że ich ustawienie na domowym komputerze pomoże Wam pamiętać o spisywaniu wydatków i aktualizacji domowego budżetu.
Co mówią o kursie jego Absolwenci
Kurs "Budżet domowy w tydzień" zakupiło w poprzednich edycjach sprzedaży blisko 1000 osób. Do każdego z Kursantów wysyłam po ukończeniu kursu ankietę prosząc o rzetelną ocenę kursu oraz opinię i informację, co mogę w nim ewentualnie poprawić. Rezultaty przekraczają moje oczekiwania.
Średnia ocen kursu wystawiona przez jego Absolwentów to 9,23 punktów w skali 1-10!
Z przyjemnością oddaję głos osobom, które z powodzeniem ukończyły kurs i zdecydowały się podzielić swoją opinią. Bardzo Wam za to dziękuję
Kurs otwiera oczy na domowe finanse. Odkryłem ukryte koszty, które ponosiłem, a z których nie zdawałem sobie sprawy. Udało się wygospodarować wolną kwotę, którą mogę przeznaczyć na inwestycje i budowanie poduszki finansowej. Czuję, że nabyłem więcej świadomości w domowych finansach.
Tomasz
Kurs godny polecenia zarówno dla początkujących jak i dla tych którzy już coś próbowali już robić ze swoim budżetem domowym. Uczestnictwo w kursie uświadomiło mi, że budżet domowy to plan składający się z planowania wydatków, ich bieżące spisywanie, analiza i wnioski.Dopiero "spięcie" (złożenie razem) da nam niezbędną informację konieczną do racjonalnych decyzji. Tego się nauczyłem na kursie Michała i dlatego go polecam z pełnym przekonaniem.
Tadeusz
Dobry i prosty kurs - już nie będziesz miał argumentów, żeby nie ogarnąć finansów domowych.
Arek
Dzięki kursowi zrozumiałam, czego potrzebuję, by żyć spokojnie.
Joanna
Kurs jest profesjonalnie przygotowany i szybko pozwala na kontrolę swoich finansów. Treści są podane przystępnie, a dodane materiały łatwo pozwalają opracować własny budżet.
Ania
Każdy kto ma jakiekolwiek problemy z finansami osobistymi powinien zakupić kurs Michała. jasne wskazówki, nieco wysiłku i można zapanować nad budżetem domowym.
Renata
Witam was i Ciebie Michale, jeśli jeszcze się zastanawiacie nad prowadzeniem budżetu domowego lub nie pomagają wam artykuły które zamieszczone są na blogu Michała to naprawdę ten kurs działa ! Na początku byłem sceptyczny co do zakupu tego kursy, ale postanowiłem zainwestować tak małe pieniądze które po tym kursie zwrócą mi się i to kilkakrotnie jeśli będę się trzymał tej wiedzy która jest zawarta w tym kursie. Jedyne co mi pozostało to zachęcić was do zakupu tego produktu, bo jest wyjaśniony w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Każdy kto ma problem z prowadzeniem takiego budżetu, tutaj znajdzie to czego potrzebuje. Dziękuję Michał za tak wspaniałą wiedzę i pomoc w prowadzeniu budżetu domowego, teraz moje finanse wyglądają o wiele lepiej i wiem w końcu na co idzie tyle pieniędzy ! Pozdrawiam Ciebie Michale i jeszcze raz dziękuję !
Marcin
Od 2006 roku prowadzę swój "Budżet domowy". Zakupiłem kurs oferowany przez Michała z założeniem, że czegoś nowego się nauczę. Nie zawiodłem się. To co ja prowadzę to jedynie spisywanie wydatków, a nie Budżet domowy. Uczestnictwo w kursie uświadomiło mi, że "Budżet domowy" to plan składający się elementów tj. zaplanowania wydatków, ich bieżące spisywanie, analiza, wnioski. Dopiero "spięcie", złożenie razem da nam niezbędną informację konieczną do racjonalnych decyzji. Tego się nauczyłem na kursie Michała i dlatego polecam go z pełnym przekonaniem.
Brak imienia
Bardzo dobry kurs, cenne informacje podane w bardzo przystępnej formie. Przerobienie kursu nie zabiera dużo czasu, a załączone materiały pozwalają od razu wdrożyć proponowane rozwiązania.
Alicja
Dziękuję :)
Jeszcze nigdy nie czułam się tak pewnie myśląc o swoich celach finansowych!
Marta
Otrzymałem od Was dziesiątki pytań dotyczących kursu “Budżet domowy w tydzień”. Cieszy mnie, że kurs wzbudza tak duże zainteresowanie. Poniżej znajdziesz odpowiedź na wiele z nich. Mam nadzieję, że moje odpowiedzi pomogą Ci podjąć świadomą decyzję zakupową.
Zachęcam Cię także do wysłuchania podcastu, w którym dużo opowiadałem o przeszkodach w tworzeniu budżetu i o samym kursie.
-
Jaka będzie cena kursu? Czy mogę sobie na niego pozwolić?
Standardowa cena kursu wynosi obecnie 197 zł brutto. Zachęcam do zakupu wyłącznie te osoby, które jeszcze nie prowadzą swojego domowego budżetu, chciałyby się tego nauczyć i jednocześnie wydanie tych 197 zł nie będzie dla nich stanowiło problemu finansowego.
-
Czy kurs będzie w przyszłości aktualizowany, a jeśli tak, to czy aktualizacja będzie dodatkowo płatna?
Za kurs płaci się tylko raz. Po wniesieniu jednorazowej opłaty uzyskacie dostęp do zamkniętej strony WWW, na której będą znajdować się wszystkie lekcje i materiały dodatkowe. Dostęp do kursu będziecie mieć już na zawsze i nie będziecie musieli już nic dopłacać – nawet jeśli dodam do niego dodatkowe materiały i informacje.
-
Czy będzie można zwrócić kurs?
Tak. Kurs objęty jest 30-dniową gwarancją satysfakcji. Jeśli z jakiegokolwiek powodu będziecie chcieli go zwrócić, to wystarczy wysłać do mnie e-mail z informacją, a ja zwrócę zapłaconą kwotę.
-
Czy warto kupować kurs skoro jest blog?
Jeśli przeczytaliście cykl artykułów “Zaplanuj budżet domowy” i pomógł on Wam w samodzielnym przygotowaniu budżetu, to absolutnie nie ma potrzeby żebyście kupowali kurs “Budżet domowy w tydzień”.
-
Czy warto kupować kurs skoro prowadzę już budżet domowy?
Nie – nie warto! Kurs przeznaczony jest dla tych osób, które nie prowadzą jeszcze budżetu, nie wiedzą jak to robić i chciałyby zostać poprowadzone za rękę.
-
Ile czasu muszę przeznaczyć na naukę?
Kurs trwa 6 dni i aby z niego maksymalnie skorzystać na każdą lekcję trzeba przeznaczyć od 30 do 60 minut – wraz z czasem potrzebnym na wykonanie wszystkich ćwiczeń.
-
Czy kurs będzie o inwestowaniu?
Nie. Kurs dotyczy wyłącznie tematyki tworzenia budżetu domowego.
-
Jak będzie wyglądał ten kurs - czy nauczy nas tylko teorii, czy też będą w nim zawarte ćwiczenia, które pokażą, jak to wygląda w praktyce?
Kurs przygotowany został w taki sposób, aby dać niezbędną wiedzę teoretyczną, ale jednocześnie umożliwić jej szybkie zastosowanie w praktyce. Dlatego do każdej lekcji dołączone są ćwiczenia.
-
Czy w przypadku, gdy możliwe będzie robienie ćwiczeń, ktoś będzie je sprawdzał?
Nie. Nikt nie będzie sprawdzał ćwiczeń. Kurs w całości opiera się na samodzielnej pracy, przy czym istnieje możliwość zadawania pytań w komentarzach pod każdą z lekcji.
-
Czy kurs będzie aktualizowany, rozwijany o kolejne punkty, zagadnienia?
Tak. Planuję dodać do kursu dodatkowe materiały, w miarę pojawiania się konkretnych pytań dotyczących problematyki tworzenia budżetu domowego.
-
Czy kurs będzie dostępny od razu w całości, czy systematycznie będą pojawiały się kolejne materiały?
Wszystkie materiały udostępnione w ramach kursu, dostępne są od razu po jego nabyciu. Spodziewam się, że dodam do niego dodatkowe materiały, które poszerzą zawartość kursu o odpowiedzi na najważniejsze z pytań jego uczestników.
-
Dlaczego kurs miałby być bardziej przydatny w wejściu w domowy budżet od porad związanych z budżetem, jakie dotychczas dawałeś nam na blogu?
Kurs nie będzie bardziej przydatny niż porady, które dawałem bezpłatnie na blogu. Większość informacji zawartych w kursie można już znaleźć na moim blogu – podane w innej formie. Podstawowym przeznaczeniem kursu jest pomoc tym osobom, które pomimo przeczytania bloga, nie potrafią samodzielnie skonstruować swojego budżetu, albo już wielokrotnie próbowały i się poddawały. Kurs systematyzuje wiedzę i, dzięki formule intensywnej pracy w ciągu jednego tygodnia, pomaga wdrożyć się w systematyczne planowanie budżetu oraz spisywanie wydatków.
-
Czy gwarantujesz, że po przejściu kursu będę prowadził swój budżet?
Nie mogę dać takiej gwarancji. To czy Wam się uda systematycznie prowadzić budżet, zależy od Was samych. Jeśli nie jesteście gotowi do samodzielnej pracy zgodnie z moimi wskazówkami, to sam fakt kupna kursu Wam nie pomoże. Kurs podpowie Wam, jak zabrać się za prowadzenie budżetu i spisywanie wydatków, ale nie wyręczy Was w tych czynnościach.
-
Czy po 'przejściu' przez cały kurs będzie możliwość jego ponownego odtworzenia czy np. jeśli przegapię jeden z dni kursu to czy mogę do niego powrócić?
Tak. Osoba, która zakupi kurs, będzie miała do niego dostęp bez ograniczeń czasowych.
-
Czy w przypadku posiadania dostępu do kursu będzie możliwość osobistych konsultacji w sprawach budżetowo-finansowych?
Nie. Właśnie po to stworzyłem kurs, aby jednocześnie wiele osób mogło skorzystać z mojej wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Zakup kursu w żaden sposób nie umożliwia jednak uzyskania konsultacji indywidualnych.
-
Czy to jednorazowy kurs, czy wstęp do jakiegoś całego programu oszczędzania?
Kurs “Budżet domowy w tydzień” to autonomiczny kurs dotyczący prowadzenia budżetu domowego. Docelowo planuję wypuścić kilkutygodniowy program szkoleniowy, ale nie nastąpi to wcześniej niż w 2016 roku.
-
Wspominałeś w podcaście, że kurs będzie również poruszał tematykę Excela. Czy może zajmiesz się również MS Money?
Informacje dotyczące budżetu przedstawione w kursie są uniwersalne – bez względu na to czy sam budżet domowy będziecie prowadzić na kartce papieru, w Excelu czy w Microsoft Money. Osobiście używam do tego właśnie MS Money, ale kurs w żaden sposób nie odwołuje się do tej aplikacji, ani nie stanowi instrukcji jej obsługi.
-
Czy jest możliwe przełożenie wiedzy z kursu na budżetowanie w małej firmie?
Kurs dotyczy budżetu domowego. Nie poruszam w nim żadnych aspektów związanych z budżetowaniem w firmach.
-
Czy kurs będzie dostępny w formie nagrań i będzie go można odtwarzać o dowolnie wybranej godzinie czy będą to ustalone ramy czasowe? Czy do nagrań będzie można wracać?
Cały materiał szkoleniowy jest udostępniany w formie nagrań. Jest to celowy zabieg – możecie odtwarzać materiały wtedy, gdy jest to dla Was wygodne. Możecie także powracać do materiałów w dowolnym momencie. Będą one dla Was dostępne przez cały czas.
Po zakupie kursu będę Wam e-mailowo przypominał o tym, że warto usiąść do kolejnej lekcji. Takie przypomnienia wysyłane będą około godziny 19:00 – tak żebyście po pracy mogli usiąść do kolejnej lekcji :)
-
Czy jest temat 'jak się nie zniechęcić do prowadzenia budżetu”?
Kurs zawiera jedną lekcję poświęconą motywacji finansowej. W mojej opinii odpowiednia motywacja jest niezbędna, by wytrwać w prowadzeniu budżetu – przynajmniej w początkowym okresie, gdy dopiero próbujemy wykształcić w sobie taki nawyk.
-
Czy ten kurs nie jest dla ludzi, którzy zarabiają więcej niż najniższa krajowa?
Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chciałyby zapanować nad własnymi finansami, ale z różnych powodów nie prowadzą jeszcze budżetu domowego. Oczywiście otwartym pytaniem jest, czy osoby, które zarabiają “najniższą krajową” będzie stać na zakup mojego kursu. Podkreślam, że jeśli naprawdę chcecie tworzyć budżet, to wystarczy Wam do tego lektura mojego bloga. Zakup kursu nie jest niezbędny.
-
Jak wiedza z kursu wpływa na umiejętność oszczędzania?
Kurs nie zawiera żadnych wskazówek w zakresie oszczędzania i redukcji kosztów. Koncentruje się on wyłącznie na problematyce przygotowywania i realizowania budżetu domowego.
Niemniej jednak, w mojej opinii, budżet i spisywanie wydatków są fundamentem oszczędzania. Zobaczenie “czarno na białym” podsumowania wydawanych kwot jest często pierwszym krokiem do redukcji kosztów.
-
Czy będą kolejne rozszerzone wersje kursu?
Nie przewiduję udostępnienia rozszerzonej wersji kursu dotyczącego budżetu domowego. Planuję jednak kursy na inne tematy związane z finansami osobistymi.
-
Czy kurs będzie kiedyś w innym języku?
Nie.
-
Czy będzie aplikacja na smartphone z budżetem?
Nie.
-
Wiem, że był już artykuł na blogu odnośnie zachęcenia członków rodziny do tworzenia budżetu domowego, ale czy będą w tym kursie również zadania domowe dla jeszcze bardziej opornych członków rodziny?
Nie. W kursie nie dotykam tematyki przekonywania rodziny do budżetowania i nie ma tam specjalnych ćwiczeń dla rodziny. Na ten temat możemy sobie podyskutować w komentarzach.
-
Czuję pewien niedosyt odnośnie formuły, formatu kursu. Przypuśćmy że cena mnie zadowoli, jak fizycznie będę mogła w nim uczestniczyć?
Kurs dostępny jest przez Internet. Po jego zakupie otrzymacie e-mail potwierdzający założenie konta w specjalnym systemie kursowym. Wystarczy, że wejdziecie na adres podany w tym e-mailu i nadacie sobie hasło. Potem będziecie mogli zalogować się do systemu kursowego, gdzie czekać będą na Was wszystkie materiały.
Strona z kursem jest łatwa w obsłudze. W przypadku jakichkolwiek pytań możecie zadać je przez formularz kontaktowy dostępny dla zalogowanych użytkowników lub wysyłać swoje pytania na adres [email protected].
-
Czy otrzymam fakturę za zakup kursu?
Tak. Jeśli jest Ci potrzebna faktura, to w trakcie zamawiania kursu możesz zaznaczyć odpowiednią parafkę i podać komplet danych do wystawienia faktury. W ciągu kilku minut od skutecznego opłacenia zamówienia, otrzymasz e-mailem fakturę w formacie PDF.
-
Czy koniecznie muszę rozpocząć kurs w poniedziałek?
Nie. Można go rozpocząć w dowolnym dniu. Najbardziej czasochłonne ćwiczenia przypadają w czwartym dniu kursu więc, optymalnie byłoby go wręcz rozpocząć w środę :)
-
Czy mogę przerwać kurs na kilka dni?
Oczywiście! Można przerwać kurs w dowolnym momencie i kontynuować go w dowolnym momencie. Oczywiście mimo wszystko zalecam, żeby nie robić sobie przerw.
-
Czy będę mógł korzystać mobilnie z mojego kursu (na telefonie, tablecie)?
Serwis z kursem zoptymalizowany jest dla przeglądarek pracujących na komputerze. Technicznie jest możliwe oglądanie kursu na tablecie, ale nie jest to najwygodniejsze.
-
Jaki jest rodzaj 'licencji' kursu? Czy po zrobieniu go mogę dać go do zrobienia komuś innemu (bratu, siostrze, żonie, babci, wujkowi, koleżance)?
Kurs przeznaczony jest wyłącznie do użycia przez jego nabywcę. Udostępnianie całości lub fragmentów kursu innym osobom, jest po prostu nielegalne.
-
Czy jest demo?
Nie. Nie ma żadnej wersji demo.
-
Czy poznam lepsze metody prowadzenia budżetu (jeśli już to robię)?
Szczerze? Jeśli już prowadzisz swój budżet, to odradzam zakup kursu “Budżet domowy w tydzień” i zachęcam po prostu do czytania bloga jakoszczedzacpieniadze.pl
-
Czy poza samym budżetem domowym, będą wskazówki jak wyjść z długów?
Nie. Kurs ogranicza się wyłącznie do tematyki tworzenia budżetu domowego. W żaden sposób nie dotyka tematyki metod oszczędzania, wychodzenia z długów, pomnażania przychodów lub inwestowania.
-
Ile czasu trzeba będzie poświęcić kursowi, żeby jak najwięcej z niego skorzystać?
Łączne wymagane zaangażowanie oceniam na maksymalnie 6 godzin przez 6 dni. Przy czym oczywiście celem kursu jest to, byście zdecydowali się prowadzić budżet przez resztę swojego życia. Trochę czasu na to potrzeba :)
-
Czy nagrania MP3 będzie można swobodnie przenieść na odtwarzacz?
Tak. Nagrania MP3 przygotowane są do łatwego pobrania.
-
Jak to będzie wyglądać? Tzn czy oglądając filmik będziesz ze mną wypełniać i tworzyć mój budżet?
Nie. Ty oglądając lekcje będziesz tworzyć swój budżet samodzielnie.
-
Czy jest możliwość zadawania pytań, które się nasuwają w trakcie kursu?
Pod każdą lekcją znajduje się sekcja komentarzy, w której toczyć będą się dyskusje na jej temat. Tam będzie można również zadawać pytania. Niemniej jednak nie przewiduję możliwości indywidualnych konsultacji, np. e-mailowych lub telefonicznych.
-
Czy kurs będzie zawierał metody oszczędzania, np. jak rencista może zaoszczędzić na różnych rzeczach?
Nie. Kurs nie będzie zawierał porad dotyczących oszczędzania. Ograniczać się on będzie do problematyki tworzenia budżetu, spisywania wydatków, kategoryzacji tych wydatków, sposobów przygotowywania się do ponoszenia wydatków nieregularnych i wykształcania w sobie nawyku systematyczności w zarządzaniu domowym budżetem.
Jak zapewne zauważyliście słaby ze mnie sprzedawca Szczerze odpowiadam na pytania i absolutnie nie zachęcam do wydawania pieniędzy. Jest to naprawdę podstawowy kurs i materiał, który jest w nim zawarty, większość z Czytelników mojego bloga ma już prawdopodobnie w małym palcu. Niemniej jednak, jeśli Ty jeszcze nie prowadzisz swojego budżetu, to zachęcam Cię do poważnego rozważenia zakupu mojego kursu.
Jeśli nadal zastanawiasz się czy warto prowadzić budżet domowy, to koniecznie musisz przeczytać wpis na moim blogu: "20 historii dlaczego warto prowadzić budżet domowy". Czytelnicy mojego bloga samodzielnie opowiedzieli, jakie pozytywne efekty w ich życiu przyniosła prosta decyzja o tym, aby świadomie zarządzać swoim finansami. Osobiście uważam, że prawidłowo planowany i prowadzony budżet domowy jest jednym z najważniejszych fundamentów bezpieczeństwa finansowego.
Miło mi Cię będzie spotkać po drugiej stronie.
Serdecznie zapraszam i życzę udanego dnia,